Blog

26.05.2019

Gdzie na wakacje?

Gdzie na wakacje?
Gdzie na wakacje? – to pytanie z pewnością zadaje Ci obecnie większość znajomych. Masz już plany na wakacje? Chcesz odpocząć czy spędzić je aktywnie? Raczej liczyć każdy wydany grosz, czy szastać pieniędzmi?

Maj to właśnie ten czas, kiedy większość z nas planuje urlop. Po roku ciężkiej pracy każdemu zależy na odpoczynku w innym miejscu, niż Polska. Według danych Forbesa Polacy najchętniej wybierają Grecję – swój urlop spędza tam aż 31% klientów biur turystycznych. Na drugim miejscu wskazujemy Turcję – 14,9%, a na trzecim Bułgarię – aż 13,6%. Czasami jednak lubimy zaszaleć, wyjechać w tropiki, sączyć drinka na śnieżnobiałym piasku i kąpać się w lazurowym basenie na dachu hotelu. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które kraje są najtańsze, a które najdroższe na przeciętną polską kieszeń? Poniżej przedstawiamy kilka miejsc, poza Polską, gdzie wakacje można spędzić dosyć tanio.

Jeżeli chcesz zapewnić sobie wakacje życia, skorzystaj z Mamonto.

Jak podróżują Polacy?

Choć na stronach i forach podróżniczych aż huczy od porad, by odpoczywać poza sezonem, Polacy i tak wolą terminy lipcowe i sierpniowe. Nie straszny im skwar, wyższe ceny czy inni turyści – liczy się „tu i teraz”, chwila. Wyjeżdżając na wakacje stawiamy też na wygodę – zazwyczaj wybieramy all-inclusive, nie musząc się już później martwić o wyżywienie we własnym zakresie. 

Dla Polaków najtańsze są Bałkany

Okazuje się, że na polską kieszeń najtańsze są Bałkany. Takie kierunki jak Albania, Macedonia, Bułgaria, Czarnogóra czy popularna Chorwacja to coraz częściej wskazywane kraje w biurach podróży. Co więcej, wakacje w tych miejscach mogą nieco podnieść nasze poczucie własnej wartości  Jeśli chcesz poczuć się jak bogacz, warto wyjechać do Bułgarii czy Albanii. Ceny są niższe o jakieś 44% w stosunku do Polski, można się najeść tanio i smacznie, a i na drinki na plaży wystarczy. 

Poniżej przedstawiamy przykładowe koszty wakacji w tych miejscach. Za tygodniowe wczasy Polak zapłaci: 

• Bułgaria – od 1000 zł/ os.

• Czarnogóra – od 1200 zł/os.

• Macedonia – od 1300 zł/ os.

• Albania – od 1400 zł/os.

Gdzie na wakacje? Polacy celują w Turcję i Egipt

Choć ceny wakacji w Egipcie znacząco wzrosły w stosunku do poprzednich lat, oba te kraje wciąż są jednymi z ulubionych destynacji Polaków. 

• W Hurghadzie wakacje kosztują już od 1700 zł/os. Co wciąż jest niskim kosztem w porównaniu do podróży po Europie.

• Turcja jest już nieco droższa, bowiem tam ceny dobrych wakacji wahają się od 2000 wzwyż. Ceny nie są już tak niskie jak na Bałkanach, ale wciąż dostępne na Polską kieszeń. 

I tak w większości wybieramy Grecję

Grecja to najpopularniejszy kierunek wakacji dla Polaków. Lazurowa woda, smaczne jedzenie, dużo słońca, zabytków do zwiedzenia i otwartość Greków z pewnością zachęca nas, byśmy wybierali ten kierunek na wakacje. 

Ceny wakacji w Grecji są zróżnicowane w zależności od destynacji. Można wykupić tygodniowy pobyt w cenie nieco wyższej niż 1000 zł lub zapłacić nawet 3000 zł za wczasy na wyspie Santoriniczy Rhodos. 

Obok Grecji chętnie podróżujemy też na Maltę, Kretę czy Cypr, choć ceny są już dla nas sporo wyższe.

Już wiesz, gdzie na wakacje? :)

 

Warunki i zasady korzystania z serwisu
Serwis Mamonto.pl współpracuje z firmami pożyczkowymi funkcjonującymi na polskim Rynku w celu ułatwienia użytkownikom otrzymania finansowania w postaci pożyczki pozabankowej. Firmy te są podmiotami udzielającymi pozabankowych pożyczek ratalnych online zgodnie z przepisami obowiązującymi prawa. Firmy pożyczkowe są przez nas weryfikowane w celu zapewnienia 100% bezpieczeństwa klientów. Firmy pożyczkowe mają prawo przekazać dane pożyczkobiorcy do Biur Informacji Gospodarczej w celu weryfikacji zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Jest to zgodne z zapisem zawartym w art. 14, 16, 17 ustawy z dn. 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530).

Adepto sp. z o.o. ma status pośrednika kredytu konsumenckiego w rozumieniu art. 5 pkt 3 Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz. U. 2018 poz. 993, 1075) i jest wpisana do rejestru pośredników kredytowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego pod numerem RPK 027982.

Przedstawione w serwisie Mamonto.pl przykłady nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Ostateczna wysokość rat i całkowity koszt spłaty przedstawiony zostanie przez podmiot zawierający umowę z użytkownikiem serwisu w ramach tej umowy. Za ewentualne różnice pomiędzy przykładami przedstawionymi w serwisie a umową zawartą przez użytkownika Adepto sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności.

Adepto sp. z o.o. nie pobiera od użytkowników serwisu Mamonto.pl żadnych opłat.

Administratorem danych osobowych jest Adepto sp. z o. o., które świadczy usługi na rzecz Partnerów Adepto sp. z o. o. Adepto spółka z ograniczoną odpowiedzialnością przetwarza dane osobowe tylko i wyłącznie w celach technicznych, oraz w celu podjęcia działań mających skutkować zawarciem umowy między Użytkownikiem a Partnerem Adepto sp. z o.o., oraz w celach marketingowych w wypadku wyrażenia przez użytkowników zgód wymaganych przez przepisy powszechnie obwiązującego prawa.

Naszym Inspektorem Ochrony Danych jest Pani Katarzyna Sekuła, adres e-mail IOD@adepto.pl
Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych zostały zawarte w Polityce prywatności Adepto sp. z o. o.

Pożyczkodawcą jest firma Vivus Sp. z o.o. 

Inspektor Ochrony Danych w Vivus Finance sp. z o.o: 
iod@vivus.pl

Przykładowy koszt pożyczki

Koszty ofert przedstawionych w serwisie pozyskane zostały bezpośrednio od pożyczkodawców lub ich stron internetowych. W wypadku stwierdzenia, że informacje podane w serwisie są nieaktualne prosimy o kontakt za pośrednictwem adresu kontakt@adepto.pl.

Elementami kosztu pożyczki są m.in.:
- opłata przygotowawcza
- opłata administracyjna
- oprocentowanie
- prowizja
- koszty dodatkowe (opłaty windykacyjne, za monit)

Zgodnie z obowiązującymi na dzień 15.11.2019 r przepisami prawa oprocentowanie nie może być wyższe niż 4-krotność stopy lombardowej. Całkowite pozaodsetkowe koszty pożyczki nie mogą być wyższe niż 27,5% w skali 2 miesięcy 30%.

Vivus: 
Maksymalna wysokość pierwszej pożyczki przez internet lub telefon to 3000 zł. Jednorazowa opłata rejestracyjna, która jest niezwłocznie zwracana wnioskodawcy, wynosi 1 grosz (gdy Klient dokonuje opłaty rejestracyjnej na jeden z rachunków bankowych, w którym Spółka posiada swoje konto) lub 1 złoty gdy Klient korzysta z systemu Blue Cash. Reprezentatywny przykład dla pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 518,1% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1200 zł; całkowita kwota do zapłaty 1393,80 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 8%; całkowity koszt pożyczki 193,80 zł (prowizja 185,90 zł, odsetki 7,90 zł); umowa na 30 dni. Stan na 09.04.2020 r.


Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku. Pełną informację o wysokości RRSO i wszystkich dodatkowych opłatach otrzymasz od pożyczkodawcy, przed zawarciem umowy o pożyczkę. Zwróć na to uwagę! Adepto sp. z o.o. nie jest stroną umowy pożyczki (lub innej formy finansowania), która zawierana jest pomiędzy użytkownikiem serwisu a podmiotem udzielającym pożyczki (lub innej formy finansowania).

 

Weryfikowanie zdolności kredytowej potencjalnych pożyczkobiorców: Każdy z podmiotów, których oferta przedstawiona została w Serwisie weryfikuje prawdziwość danych zawartych we wnioskach o produkty finansowe w sposób określony przez te podmioty. Może to nastąpić między innymi kanałami sms lub email, weryfikację konta bankowego, wysłanie smsów i maili kontakt telefoniczny konsultanta lub w inny wskazany przez podmioty udzielające pożyczek sposób.

W wypadku wyrażenia stosownej zgody zdolność kredytowa potencjalne pożyczkobiorcy może również zostać zweryfikowana w Biurze Informacji Gospodarczej.

W wypadku zawarcia przez użytkownika umowy z instytucją finansowa i niewywiązania się z tej umowy, grożą między innymi następujące konsekwencje :
- Wpis na listę dłużników oraz wpis w Biurze Informacji Kredytowej,
- obciążenie kosztami monitów, upomnień i wezwań (informacje co do poszczególnych kosztów znajdują się na stronie pożyczkodawcy,
- postępowania komornicze lub sądowe,
- naliczanie odsetek karnych,
- przekazanie lub sprzedanie wierzytelności do firmy windykacyjnej,
- inne konsekwencje przewidziane w zawartej przez użytkownika umowie.