Blog

20.05.2019

7 porad jak tanio spędzić urlop

7 porad jak tanio spędzić urlop
Urlop to wymarzony czas w roku każdego z nas. Niestety na wakacje jesteśmy skorzy wydać kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Niejednokrotnie oszczędzamy przez parę lat, by później w spokoju móc korzystać z dobrodziejstw wakacji przez tydzień lub dziesięć dni, bowiem na więcej często nas nie stać. Czy wiesz, jak tanio spędzić urlop? Zastanawiałeś się kiedyś, jak zaoszczędzić planując wakacje? Albo co zrobić, by podróżowanie było tańsze? Poniżej przedstawiamy 7 prostych porad, dzięki którym Twoje wakacje staną się jeszcze ciekawsze!

1. Jak tanio spędzić urlop? Podróżuj poza sezonem

Chociaż lato bezsprzecznie kojarzy nam się z wakacjami i urlopem, podróżowanie w tym czasie może być ciężkim przeżyciem dla Twojego portfela. Na wakacje warto wybierać się poza sezonem – np. w kwietniu/ maju lub wrześniu/ październiku. Te miesiące wciąż są ciepłe (oczywiście wybór miesiąca zależy od destynacji), a ceny potrafią być o wiele niższe.

2. Jedz w lokalnych knajpach

Chociaż na pierwszy rzut oka takie miejsce może okazać się mało zachęcające, w większości przypadków okazuje się, że przeżyjesz tam niezwykłe smakowe doznania. Takie knajpy mają też zazwyczaj niższe ceny niż restauracje umieszczone przy/ w hotelu. 

3. Podróżuj w grupie

Jeżeli tylko masz taką możliwość, warto zastanowić się nad podróżowaniem w grupie. Wyjeżdżając z przyjaciółmi lub rodziną możesz uzyskać lepsze ceny biletów, noclegów, czy nawet jedzenia.

4. Wybieraj last minute

Jeżeli lubisz zorganizowane wypady i zdecydowanie bardziej wolisz podróżowanie z biurem podróży niż na własną rękę, a do tego masz na tyle elastyczną pracę, że jesteś w stanie wybrać się na wakacje dosłownie w ostatnim momencie, warto śledzić oferty last minute. Dzięki temu możesz zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych, wyjeżdżając do bardzo atrakcyjnego miejsca.

5. Wybieraj niekonwencjonalne noclegi

Jeżeli jesteś osobą, dla której najważniejszym czynnikiem nie jest wygoda, lecz przeżycia, warto zastanowić się noclegiem innym, niż idealne zaścielone łóżko w hotelu. Jak tanio spędzić urlop? Udać się na pole campingowe! Spędzając wakacje w Chorwacji, Hiszpanii, Grecji czy np. we Włoszech warto zdecydować się na spanie w namiocie. Zaśniesz z szumem morza w uszach, a obudzą Cię pierwsze krzyki mew. Dodatkowo z samego rana będziesz mógł zażyć morskiej kąpieli. Czy znasz lepszy sposób na pobudkę? Ja nie  Co więcej, namiot i (ewentualnie) śpiwór będą kosztować Cię kilkadziesiąt złotych, a nie kilka tysięcy :) Warto rozważyć tę opcję chociaż na parę dni Twoich wakacji.

Jeżeli jednak pole namiotowe Cię nie przekonuje, być może obiło Ci się o uszy takie pojęcie, jak couchsurfing? To inicjatywa, dzięki której lokalni zaoferują Ci darmowy nocleg u siebie w domu, a dodatkowo możesz podłapać kontakty i darmowego przewodnika po mieście. Kto wie, czy z takiego kontaktu nie narodzi się solidna znajomość i nie wrócisz do nich za rok? :)

Trzecią opcją jest nic innego, jak Airbnb – czyli tanie wynajmowanie mieszkań/ domów/ pokojów od ich właścicieli. To opcja z pewnością bardziej opłacalna niż hotel, a dzięki temu poczujesz się częścią społeczności. Obudzisz się nie w hotelu, gdzie jest mnóstwo turystów, lecz w samym sercu lokalnej społeczności.

6.  Porównuj ceny

Tak samo jak w Polsce, udając się na zakupy, porównuj ceny. Z reguły zazwyczaj małe sklepiki są droższe, niż duże markety, ale zdarzają się wyjątki. Może bardziej opłaca się kupować z budki starszego Pana niż z nowoczesnego, klimatyzowanego supermarketu? Będąc na wakacjach miej oczy szeroko otwarte, porównuj, analizuj, wydawaj świadomie.

7. Nie kupuj przewodników

To zbędny wydatek. Są drogie i pisane w schematyczny sposób. Jeżeli zależy Ci na wyjątkowych wakacjach warto obserwować blogi, uczestniczyć w dyskusjach w grupach w mediach społecznościowych, podpytać znajomych. Blogerzy w swoich artykułach opisują o wiele więcej ciekawych i mało znanych miejsc, niż podpowie Ci przewodnik, a przecież turystyczne atrakcje możesz wygooglować.

Będąc na miejscu korzystaj też z porad miejscowych – może to oni podpowiedzą Ci, co warto jeszcze zobaczyć? 

Jeżeli marzą Ci się wakacje, a brakuje Ci na nie pieniędzy, skorzystaj z Mamonto. To szybki i sprawdzony sposób na uzyskanie dodatkowego zastrzyku gotówki.

 

Warunki i zasady korzystania z serwisu
Serwis Mamonto.pl współpracuje z firmami pożyczkowymi funkcjonującymi na polskim Rynku w celu ułatwienia użytkownikom otrzymania finansowania w postaci pożyczki pozabankowej. Firmy te są podmiotami udzielającymi pozabankowych pożyczek ratalnych online zgodnie z przepisami obowiązującymi prawa. Firmy pożyczkowe są przez nas weryfikowane w celu zapewnienia 100% bezpieczeństwa klientów. Firmy pożyczkowe mają prawo przekazać dane pożyczkobiorcy do Biur Informacji Gospodarczej w celu weryfikacji zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Jest to zgodne z zapisem zawartym w art. 14, 16, 17 ustawy z dn. 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530).

Adepto sp. z o.o. ma status pośrednika kredytu konsumenckiego w rozumieniu art. 5 pkt 3 Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz. U. 2018 poz. 993, 1075) i jest wpisana do rejestru pośredników kredytowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego pod numerem RPK 027982.

Przedstawione w serwisie Mamonto.pl przykłady nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Ostateczna wysokość rat i całkowity koszt spłaty przedstawiony zostanie przez podmiot zawierający umowę z użytkownikiem serwisu w ramach tej umowy. Za ewentualne różnice pomiędzy przykładami przedstawionymi w serwisie a umową zawartą przez użytkownika Adepto sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności.

Adepto sp. z o.o. nie pobiera od użytkowników serwisu Mamonto.pl żadnych opłat.

Administratorem danych osobowych jest Adepto sp. z o. o., które świadczy usługi na rzecz Partnerów Adepto sp. z o. o. Adepto spółka z ograniczoną odpowiedzialnością przetwarza dane osobowe tylko i wyłącznie w celach technicznych, oraz w celu podjęcia działań mających skutkować zawarciem umowy między Użytkownikiem a Partnerem Adepto sp. z o.o., oraz w celach marketingowych w wypadku wyrażenia przez użytkowników zgód wymaganych przez przepisy powszechnie obwiązującego prawa.

Naszym Inspektorem Ochrony Danych jest Pani Katarzyna Sekuła, adres e-mail IOD@adepto.pl
Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych zostały zawarte w Polityce prywatności Adepto sp. z o. o.

Pożyczkodawcą jest firma Vivus Sp. z o.o. 

Inspektor Ochrony Danych w Vivus Finance sp. z o.o: 
iod@vivus.pl

Przykładowy koszt pożyczki

Koszty ofert przedstawionych w serwisie pozyskane zostały bezpośrednio od pożyczkodawców lub ich stron internetowych. W wypadku stwierdzenia, że informacje podane w serwisie są nieaktualne prosimy o kontakt za pośrednictwem adresu kontakt@adepto.pl.

Elementami kosztu pożyczki są m.in.:
- opłata przygotowawcza
- opłata administracyjna
- oprocentowanie
- prowizja
- koszty dodatkowe (opłaty windykacyjne, za monit)

Zgodnie z obowiązującymi na dzień 15.11.2019 r przepisami prawa oprocentowanie nie może być wyższe niż 4-krotność stopy lombardowej. Całkowite pozaodsetkowe koszty pożyczki nie mogą być wyższe niż 27,5% w skali 2 miesięcy 30%.

Vivus: 
Maksymalna wysokość pierwszej pożyczki przez internet lub telefon to 3000 zł. Jednorazowa opłata rejestracyjna, która jest niezwłocznie zwracana wnioskodawcy, wynosi 1 grosz (gdy Klient dokonuje opłaty rejestracyjnej na jeden z rachunków bankowych, w którym Spółka posiada swoje konto) lub 1 złoty gdy Klient korzysta z systemu Blue Cash. Reprezentatywny przykład dla pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 518,1% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1200 zł; całkowita kwota do zapłaty 1393,80 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 8%; całkowity koszt pożyczki 193,80 zł (prowizja 185,90 zł, odsetki 7,90 zł); umowa na 30 dni. Stan na 09.04.2020 r.


Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku. Pełną informację o wysokości RRSO i wszystkich dodatkowych opłatach otrzymasz od pożyczkodawcy, przed zawarciem umowy o pożyczkę. Zwróć na to uwagę! Adepto sp. z o.o. nie jest stroną umowy pożyczki (lub innej formy finansowania), która zawierana jest pomiędzy użytkownikiem serwisu a podmiotem udzielającym pożyczki (lub innej formy finansowania).

 

Weryfikowanie zdolności kredytowej potencjalnych pożyczkobiorców: Każdy z podmiotów, których oferta przedstawiona została w Serwisie weryfikuje prawdziwość danych zawartych we wnioskach o produkty finansowe w sposób określony przez te podmioty. Może to nastąpić między innymi kanałami sms lub email, weryfikację konta bankowego, wysłanie smsów i maili kontakt telefoniczny konsultanta lub w inny wskazany przez podmioty udzielające pożyczek sposób.

W wypadku wyrażenia stosownej zgody zdolność kredytowa potencjalne pożyczkobiorcy może również zostać zweryfikowana w Biurze Informacji Gospodarczej.

W wypadku zawarcia przez użytkownika umowy z instytucją finansowa i niewywiązania się z tej umowy, grożą między innymi następujące konsekwencje :
- Wpis na listę dłużników oraz wpis w Biurze Informacji Kredytowej,
- obciążenie kosztami monitów, upomnień i wezwań (informacje co do poszczególnych kosztów znajdują się na stronie pożyczkodawcy,
- postępowania komornicze lub sądowe,
- naliczanie odsetek karnych,
- przekazanie lub sprzedanie wierzytelności do firmy windykacyjnej,
- inne konsekwencje przewidziane w zawartej przez użytkownika umowie.