Blog

18.04.2019

5 sposobów, aby dorobić do pensji

5 sposobów, aby dorobić do pensji

Wypłata 10-tego, a Tobie brakuje już gotówki? Chcesz wyjechać na wakacje, ale nie wiesz jak zaoszczędzić? A może planujesz remont mieszkania albo zakup nowego samochodu i potrzebne są dodatkowe środki? Bez względu na to, na które z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, ten artykuł jest skierowany dla Ciebie. Przedstawiamy 5 sposobów, aby dorobić do pensji. Praca po godzinach wcale nie musi być żmudna i męcząca – możesz ją wykonywać nawet nie wychodząc z domu. Metody, jakie przedstawiamy w artykule „5 sposobów, aby dorobić do pensji” mogą podnieść Twoje dochody nawet o kilkaset złotych miesięcznie.

1. 5 sposobów, aby dorobić do pensji – zarabiaj na bankach

To najłatwiejszy bierny sposób zarabiania pieniędzy. Czy śledziłeś kiedyś jakie oferty przedstawiają banki? Niejednokrotnie za założenie konta i spełnienie prostych warunków (np. płatności kartą lub przelew) możesz zyskać premię w wysokości kilkudziesięciu lub kilkuset złotych. Banków oferujących takie właśnie promocje jest wiele – wśród nich m.in. Millenium, Getin Bank, Santander Bank Polska, ING, mBank itd… Ważne, abyś dokładnie zapoznał się z regulaminem promocji. Wszystkie warunki trzeba sumiennie spełnić, aby w późniejszych miesiącach otrzymać premię pieniężną. 

Pamiętaj, zanim zdecydujesz się na udział w promocji poznaj warunki oferowanego produktu i sprawdź, czy ci odpowiada.

2. Copywriting

Jeżeli pisanie jest Twoją pasją, to copywriting idealnie wpisze się na listę „5 sposobów, aby dorobić do pensji”. Copywriting to freelancerka, dzięki której pracę możesz wykonywać w dowolnym terminie i miejscu. 

Jeżeli masz już jakieś doświadczenie w pisaniu artykułów, będziesz mógł walczyć o naprawdę atrakcyjne stawki. Jeżeli natomiast stawiasz w tej dziedzinie pierwsze kroki, musisz nabyć trochę wiedzy i zaczynać od stawek niższych. Jeżeli chodzi o atrakcyjność wynagrodzenia, to tutaj sprawa jest już trochę bardziej skomplikowana – jak napisaliśmy powyżej, ważne są po pierwsze stawki, które rozlicza się za ilość napisanych znaków (łącznie ze spacjami). Drugą kwestią, jest – no właśnie – liczba napisanych znaków (im obszerniejszy artykuł, tym więcej zarobisz). Wybieraj taką tematykę, o której będziesz mógł pisać z łatwością i przyjemnością, a z czasem nawet te trudniejsze tematy nie będą stanowiły dla Ciebie problemu.

Skoro jesteśmy już przy tym punkcie, kolejnym sposobem na dorobienie, związany nieco z copywritingiem, jest marketing szeptany. Wiele firm poszukuje osób, które w wolnym czasie mogłyby „szepnąć dobre słówko” o firmie na forach internetowych, komentując artykuły, czy stając się członkiem grup społecznościowych. Może taka forma pracy by Ci odpowiadała?

3. Wypełnianie ankiet i udział w badaniach

Wiele firm badawczych oferuje pieniądze za wypełnienie dla nich ankiet. Taką pracę możesz wykonywać  - podobnie jak w przypadku copywrite’ingu – w dowolnym miejscu, o dowolnym czasie. Stawki są zależne od rodzaju wypełnionej ankiety – możesz dzięki temu zarobić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Podobnie wygląda udział w badaniach i wywiadach jak CATI (badanie telefoniczne) lub CAWI (wywiad wspomagany komputerowo). Śledź ogłoszenia firm odnośnie ankiet i wywiadów i zapisz się na badanie, jeżeli tylko spełniasz ich warunki.

4. Sprzedaj rzeczy, których już nie potrzebujesz

Kolejnym sposobem w naszej liście „5 sposobów, aby dorobić do pensji”, jest przejrzenie swojej szafy. Czy masz jakieś ubrania, które założyłeś tylko raz? Albo takie, które już Ci nie pasują? Jeżeli tak, warto pozbyć się zbędnych rzeczy. 

To również idealne rozwiązanie dla rodziców, których pociechy wyrosły już ze swoich ciuchów. Nadeszła wiosna, może czas zrobić porządki w szafie swojego dziecka? Pozbądź się ubranek, które są już za małe – dzięki temu nie tylko zyskasz dodatkowy grosz na nowe trampki lub kurtkę dla dziecka, lecz zyskasz więcej miejsca, przez co też łatwiej będzie Ci utrzymać porządek w półkach.

A może w Waszym domu goszczą jakieś płyty lub książki, do których już nie powrócicie? Szkolne podręczniki albo zabawki? Podzielcie się nimi z kimś innym! 

5. Rękodzieło i gotowanie

Jeżeli jesteś utalentowany artystycznie, warto rozważyć, czy rękodzieło, jak np. scrapbooking (czyli tworzenie kart okolicznościowych), szydełkowanie, tworzenie stroików lub dekoracji jest dobrym pomysłem dla Ciebie. W dzisiejszych czasach rękodzieło jest w cenie, dlatego sumienną pracą możesz zarobić naprawdę dobre pieniądze. 

A może lubisz gotować lub piec ciasta? Może swoje usługi kulinarne mógłbyś zaproponować innym? Wiele osób, nie posiadających w tym zakresie własnej działalności gospodarczej, oferuje „po znajomości” catering na urodziny, robi torty lub piecze ciasta. Spróbuj swoich sił również w tym zakresie.

Nasz artykuł opisuje jedynie 5 sposobów, aby dorobić do pensji, ale gwarantujemy, że możliwości jest o wiele więcej. Wypróbuj powyższe koncepcje, sprawdź w czym jesteś naprawdę dobry i zacznij zarabiać dodatkowe pieniądze już dziś!

 

 

Warunki i zasady korzystania z serwisu
Serwis Mamonto.pl współpracuje z firmami pożyczkowymi funkcjonującymi na polskim Rynku w celu ułatwienia użytkownikom otrzymania finansowania w postaci pożyczki pozabankowej. Firmy te są podmiotami udzielającymi pozabankowych pożyczek ratalnych online zgodnie z przepisami obowiązującymi prawa. Firmy pożyczkowe są przez nas weryfikowane w celu zapewnienia 100% bezpieczeństwa klientów. Firmy pożyczkowe mają prawo przekazać dane pożyczkobiorcy do Biur Informacji Gospodarczej w celu weryfikacji zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Jest to zgodne z zapisem zawartym w art. 14, 16, 17 ustawy z dn. 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530).

Adepto sp. z o.o. ma status pośrednika kredytu konsumenckiego w rozumieniu art. 5 pkt 3 Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz. U. 2018 poz. 993, 1075) i jest wpisana do rejestru pośredników kredytowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego pod numerem RPK 027982.

Przedstawione w serwisie Mamonto.pl przykłady nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Ostateczna wysokość rat i całkowity koszt spłaty przedstawiony zostanie przez podmiot zawierający umowę z użytkownikiem serwisu w ramach tej umowy. Za ewentualne różnice pomiędzy przykładami przedstawionymi w serwisie a umową zawartą przez użytkownika Adepto sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności.

Adepto sp. z o.o. nie pobiera od użytkowników serwisu Mamonto.pl żadnych opłat.

Administratorem danych osobowych jest Adepto sp. z o. o., które świadczy usługi na rzecz Partnerów Adepto sp. z o. o. Adepto spółka z ograniczoną odpowiedzialnością przetwarza dane osobowe tylko i wyłącznie w celach technicznych, oraz w celu podjęcia działań mających skutkować zawarciem umowy między Użytkownikiem a Partnerem Adepto sp. z o.o., oraz w celach marketingowych w wypadku wyrażenia przez użytkowników zgód wymaganych przez przepisy powszechnie obwiązującego prawa.

Naszym Inspektorem Ochrony Danych jest Pani Katarzyna Sekuła, adres e-mail IOD@adepto.pl
Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych zostały zawarte w Polityce prywatności Adepto sp. z o. o.

Pożyczkodawcą jest firma Vivus Sp. z o.o. 

Inspektor Ochrony Danych w Vivus Finance sp. z o.o: 
iod@vivus.pl

Przykładowy koszt pożyczki

Koszty ofert przedstawionych w serwisie pozyskane zostały bezpośrednio od pożyczkodawców lub ich stron internetowych. W wypadku stwierdzenia, że informacje podane w serwisie są nieaktualne prosimy o kontakt za pośrednictwem adresu kontakt@adepto.pl.

Elementami kosztu pożyczki są m.in.:
- opłata przygotowawcza
- opłata administracyjna
- oprocentowanie
- prowizja
- koszty dodatkowe (opłaty windykacyjne, za monit)

Zgodnie z obowiązującymi na dzień 15.11.2019 r przepisami prawa oprocentowanie nie może być wyższe niż 4-krotność stopy lombardowej. Całkowite pozaodsetkowe koszty pożyczki nie mogą być wyższe niż 27,5% w skali 2 miesięcy 30%.

Vivus: 
Maksymalna wysokość pierwszej pożyczki przez internet lub telefon to 3000 zł. Jednorazowa opłata rejestracyjna, która jest niezwłocznie zwracana wnioskodawcy, wynosi 1 grosz (gdy Klient dokonuje opłaty rejestracyjnej na jeden z rachunków bankowych, w którym Spółka posiada swoje konto) lub 1 złoty gdy Klient korzysta z systemu Blue Cash. Reprezentatywny przykład dla pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 518,1% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1200 zł; całkowita kwota do zapłaty 1393,80 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 8%; całkowity koszt pożyczki 193,80 zł (prowizja 185,90 zł, odsetki 7,90 zł); umowa na 30 dni. Stan na 09.04.2020 r.


Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku. Pełną informację o wysokości RRSO i wszystkich dodatkowych opłatach otrzymasz od pożyczkodawcy, przed zawarciem umowy o pożyczkę. Zwróć na to uwagę! Adepto sp. z o.o. nie jest stroną umowy pożyczki (lub innej formy finansowania), która zawierana jest pomiędzy użytkownikiem serwisu a podmiotem udzielającym pożyczki (lub innej formy finansowania).

 

Weryfikowanie zdolności kredytowej potencjalnych pożyczkobiorców: Każdy z podmiotów, których oferta przedstawiona została w Serwisie weryfikuje prawdziwość danych zawartych we wnioskach o produkty finansowe w sposób określony przez te podmioty. Może to nastąpić między innymi kanałami sms lub email, weryfikację konta bankowego, wysłanie smsów i maili kontakt telefoniczny konsultanta lub w inny wskazany przez podmioty udzielające pożyczek sposób.

W wypadku wyrażenia stosownej zgody zdolność kredytowa potencjalne pożyczkobiorcy może również zostać zweryfikowana w Biurze Informacji Gospodarczej.

W wypadku zawarcia przez użytkownika umowy z instytucją finansowa i niewywiązania się z tej umowy, grożą między innymi następujące konsekwencje :
- Wpis na listę dłużników oraz wpis w Biurze Informacji Kredytowej,
- obciążenie kosztami monitów, upomnień i wezwań (informacje co do poszczególnych kosztów znajdują się na stronie pożyczkodawcy,
- postępowania komornicze lub sądowe,
- naliczanie odsetek karnych,
- przekazanie lub sprzedanie wierzytelności do firmy windykacyjnej,
- inne konsekwencje przewidziane w zawartej przez użytkownika umowie.