Blog

12.04.2019

5 powodów dla których warto spełniać marzenia

5 powodów dla których warto spełniać marzenia
Marzenia – każdy z nas je ma. Jedni większe, drudzy mniejsze. Dlaczego warto je spełniać? Posiadanie marzeń nie jest powodem do wstydu, tak samo jak bycie marzycielem chodzącym z głową w chmurach. O tym, jakie wartości wnoszą w nasze życie marzenia, opowiadamy poniżej.

1.      Marzenia łączą

Dzięki swoim marzeniom możesz poznać inne osoby i razem z nimi realizować swoje pasje, dążyć do celu. To sprawi, ze spełnianie marzeń przyniesie Ci jeszcze większą satysfakcję i samospełnienie. Poznasz ludzi podobnych do Ciebie, z tymi samymi zainteresowaniami i sposobem myślenia. Ponadto spełniając swoje marzenia równocześnie je mnożysz – jedno spełnione oznacza tym samym kolejne do spełnienia. Dzięki temu nigdy nie doznasz uczucia pustki, że wszystko, czego chciałeś, już osiągnąłeś. Odkryjesz w sobie nowe możliwości i pasje – rozwiniesz się!

2.      Marzenia motywują

To taka odskocznia od codziennego życia. Są jak motor napędowy – dzięki nim nabierasz motywacji do działania, masz więcej siły, by zmagać się z codziennością i rutyną. Myśl o spełnianiu marzeń motywuje do pracy. 

Aż 81% dorosłych osób rezygnuje ze spełniania swoich marzeń mimo silnych pasji w młodości. Ponad 43% z tych osób jest nieszczęśliwych z tego powodu.

3.      Marzenia dają prawo wyboru

Życie to sztuka wyborów – dokonujemy ich codziennie. Nawet w tych najbardziej błahych sprawach jesteśmy zmuszeni wybierać – obiad w domu czy na mieście? Nowa sukienka czy kurs językowy? Szkoła córki prywatna czy publiczna? Marzenia dają Ci możliwość wyboru.

4.      Spełniając marzenia osiągniesz więcej

Marząc o wielkich rzeczach można te wielkie rzeczy osiągnąć. Marzenia pozwalają przede wszystkim zmienić Ci nastawienie i myślenie – zamiast wmawiać sobie, że nigdy nie uda Ci się czegoś osiągnąć, czas zacząć myśleć, że możesz wszystko. Motywacją ku temu będzie oczywiście… spełnienie marzeń. Zacznij od tych najmniejszych, a z czasem spełnisz i te większe.

5.      Zrobisz coś dla innych

Jak wyglądałby świat, gdy „szaleńcy” nie spełniali swoich marzeń? Pomyśl tylko o Kolumbie, który zamarzył dotrzeć do Indii drogą morską… Albo o braciach Wright, którzy chcieli wzbić się w powietrze – swoją drogą, to fascynująca historia, bowiem było wielu takich jak oni, którzy próbowali wynaleźć maszynę do latania… Wszyscy inni mieli wsparcie finansowe. Bracia Wirght mieli tylko ideę i marzenie – to wystarczyło… Albo o Armstrongu, który postawił stopę na księżycu… Takich przykładów można by wymienić mnóstwo. Bez marzycieli świat by nie istniał!

Istnieje o wiele więcej, niż 5 powodów, dla których warto spełniać marzenia. Nie czekaj na kolejny powód – zacznij od teraz.

Warunki i zasady korzystania z serwisu
Serwis Mamonto.pl współpracuje z firmami pożyczkowymi funkcjonującymi na polskim Rynku w celu ułatwienia użytkownikom otrzymania finansowania w postaci pożyczki pozabankowej. Firmy te są podmiotami udzielającymi pozabankowych pożyczek ratalnych online zgodnie z przepisami obowiązującymi prawa. Firmy pożyczkowe są przez nas weryfikowane w celu zapewnienia 100% bezpieczeństwa klientów. Firmy pożyczkowe mają prawo przekazać dane pożyczkobiorcy do Biur Informacji Gospodarczej w celu weryfikacji zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Jest to zgodne z zapisem zawartym w art. 14, 16, 17 ustawy z dn. 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530).

Adepto sp. z o.o. ma status pośrednika kredytu konsumenckiego w rozumieniu art. 5 pkt 3 Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz. U. 2018 poz. 993, 1075) i jest wpisana do rejestru pośredników kredytowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego pod numerem RPK 027982.

Przedstawione w serwisie Mamonto.pl przykłady nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Ostateczna wysokość rat i całkowity koszt spłaty przedstawiony zostanie przez podmiot zawierający umowę z użytkownikiem serwisu w ramach tej umowy. Za ewentualne różnice pomiędzy przykładami przedstawionymi w serwisie a umową zawartą przez użytkownika Adepto sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności.

Adepto sp. z o.o. nie pobiera od użytkowników serwisu Mamonto.pl żadnych opłat.

Administratorem danych osobowych jest Adepto sp. z o. o., które świadczy usługi na rzecz Partnerów Adepto sp. z o. o. Adepto spółka z ograniczoną odpowiedzialnością przetwarza dane osobowe tylko i wyłącznie w celach technicznych, oraz w celu podjęcia działań mających skutkować zawarciem umowy między Użytkownikiem a Partnerem Adepto sp. z o.o., oraz w celach marketingowych w wypadku wyrażenia przez użytkowników zgód wymaganych przez przepisy powszechnie obwiązującego prawa.

Naszym Inspektorem Ochrony Danych jest Pani Katarzyna Sekuła, adres e-mail IOD@adepto.pl
Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych zostały zawarte w Polityce prywatności Adepto sp. z o. o.

Pożyczkodawcą jest firma Vivus Sp. z o.o. 

Inspektor Ochrony Danych w Vivus Finance sp. z o.o: 
iod@vivus.pl

Przykładowy koszt pożyczki

Koszty ofert przedstawionych w serwisie pozyskane zostały bezpośrednio od pożyczkodawców lub ich stron internetowych. W wypadku stwierdzenia, że informacje podane w serwisie są nieaktualne prosimy o kontakt za pośrednictwem adresu kontakt@adepto.pl.

Elementami kosztu pożyczki są m.in.:
- opłata przygotowawcza
- opłata administracyjna
- oprocentowanie
- prowizja
- koszty dodatkowe (opłaty windykacyjne, za monit)

Zgodnie z obowiązującymi na dzień 15.11.2019 r przepisami prawa oprocentowanie nie może być wyższe niż 4-krotność stopy lombardowej. Całkowite pozaodsetkowe koszty pożyczki nie mogą być wyższe niż 27,5% w skali 2 miesięcy 30%.

Vivus: 
Maksymalna wysokość pierwszej pożyczki przez internet lub telefon to 3000 zł. Jednorazowa opłata rejestracyjna, która jest niezwłocznie zwracana wnioskodawcy, wynosi 1 grosz (gdy Klient dokonuje opłaty rejestracyjnej na jeden z rachunków bankowych, w którym Spółka posiada swoje konto) lub 1 złoty gdy Klient korzysta z systemu Blue Cash. Reprezentatywny przykład dla pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 518,1% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1200 zł; całkowita kwota do zapłaty 1393,80 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 8%; całkowity koszt pożyczki 193,80 zł (prowizja 185,90 zł, odsetki 7,90 zł); umowa na 30 dni. Stan na 09.04.2020 r.


Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku. Pełną informację o wysokości RRSO i wszystkich dodatkowych opłatach otrzymasz od pożyczkodawcy, przed zawarciem umowy o pożyczkę. Zwróć na to uwagę! Adepto sp. z o.o. nie jest stroną umowy pożyczki (lub innej formy finansowania), która zawierana jest pomiędzy użytkownikiem serwisu a podmiotem udzielającym pożyczki (lub innej formy finansowania).

 

Weryfikowanie zdolności kredytowej potencjalnych pożyczkobiorców: Każdy z podmiotów, których oferta przedstawiona została w Serwisie weryfikuje prawdziwość danych zawartych we wnioskach o produkty finansowe w sposób określony przez te podmioty. Może to nastąpić między innymi kanałami sms lub email, weryfikację konta bankowego, wysłanie smsów i maili kontakt telefoniczny konsultanta lub w inny wskazany przez podmioty udzielające pożyczek sposób.

W wypadku wyrażenia stosownej zgody zdolność kredytowa potencjalne pożyczkobiorcy może również zostać zweryfikowana w Biurze Informacji Gospodarczej.

W wypadku zawarcia przez użytkownika umowy z instytucją finansowa i niewywiązania się z tej umowy, grożą między innymi następujące konsekwencje :
- Wpis na listę dłużników oraz wpis w Biurze Informacji Kredytowej,
- obciążenie kosztami monitów, upomnień i wezwań (informacje co do poszczególnych kosztów znajdują się na stronie pożyczkodawcy,
- postępowania komornicze lub sądowe,
- naliczanie odsetek karnych,
- przekazanie lub sprzedanie wierzytelności do firmy windykacyjnej,
- inne konsekwencje przewidziane w zawartej przez użytkownika umowie.