Blog

10.05.2019

5 porad dla domowych konserwatorów

5 porad dla domowych konserwatorów
Czy wiesz, jakie zmiany wprowadzić do swojego mieszkania, by wyglądało na odmienione? Nasz artykuł „5 porad dla domowych konserwatorów” może Cię zainspirować! Wraz z nadejściem wiosny warto postawić na zmiany. Dzięki temu nabierzesz nowej energii do życia i motywacji do działań. Marzy Ci się remont mieszkania, ale nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, by wymienić meble na nowe? Nie martw się, mamy dla Ciebie rozwiązanie! Nadaj swojemu mieszkaniu świeższego wyglądu, dzięki odnowieniu starych mebli. Przedstawiamy 5 porad dla domowych konserwatorów. Z pożyczką z Mamonto z łatwością odświeżysz swoje mieszkanie.

5 porad dla domowych konserwatorów – dodaj szyku meblom w salonie

Jeżeli chcesz nadać krzesłom nowe życie, postaw na zakup farb. Pomalowane w kontrastowym kolorze nogi stołków, taboretów, stolików i krzeseł nadają meblom oryginalności i nowoczesności. 

Co będzie Ci potrzebne? 

• Farby pastelowe,

• Pędzle, 

• Taśma papierowa.

Rada: Przed zabraniem się do pracy przygotuj: pace do papieru ściernego, metalową szpachelkę, płaski pędzel i miękką ściereczkę, aby oczyścić mebel. Jeżeli jest to surowe drewno, warto również zadbać o to, by zostało odpowiednio zaimpregnowane.

Wyjątkowa komoda w sypialni? Postaw na azteckie wzory!

Czy próbowałeś kiedyś namalować na swoim meblu geometryczne wzory? Zwykła drewniana komoda pomalowana w ten sposób przyciąga wzrok.  Do wcielenia tego pomysłu w życie będą Ci potrzebne dokładnie te same materiały, co przy upiększaniu taboretów i stołków  Tym razem postaw jednak nie na pastelowe kolory farb, lecz na kontrastowe odcienie w stosunku do mebla – np. biel przy ciemnej komodzie lub ciemny brąz przy jasnej szafce. 

Wymarzona biała kuchnia? Nic prostszego! 

Biała kuchnia jest ostatnimi czasy w modzie. Tobie też się taka marzy? To wcale nie musi być aż tak kosztowne, jak się wydaje. Wystarczy odnowić stare meble kuchenne i dać im nowe życie.

Jeżeli Twoje meble kuchenne są w dobrym stanie, warto postawić na ich przemalowanie i wymienienie gałek. Jak to zrobić?

1. Sprawdź stan swoich szafek – bardzo ważne jest, aby nie miały żadnych ubytków. Sprawdź zawiasy w drzwiczkach i wyczyść dokładnie wszystkie elementy.

2. Zastanów się nad zdemontowaniem listwy maskującej, jeżeli Twoja kuchnia opiera się na nóżkach. Takie meble wyglądają lżej i nowocześniej, do tego łatwiej będzie Ci utrzymać podłogę pod meblami w czystości.

3. Porada, która najbardziej Cię interesuje, dotyczy zapewne przemalowania frontów kuchennych. Jeżeli są to fronty drewniane możesz je pomalować wodorozcieńczalną emalią akrylową do drewna lub emalią rozpuszczalnikową alkidową. 

Pamiętaj, aby przed nałożeniem farby odtłuścić i wyczyścić fronty. Szafki można też okleić okleiną, jeżeli boisz się od razu je malować – to zawsze wygodna alternatywa, która sprawdza się równie dobrze. 

4. Wymienienie gałek w szafkach to jedna z najprostszych czynności, która doda Twoim meblom uroku. Te elementy możesz dobrać już indywidualnie – od kolorów poprzez wzory i wielkość uchwytu. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni! 

5 porad dla domowych konserwatorów - pozwól sobie na zupełnie nowe biurko w swoim gabinecie

Masz w domu stare biurko, którego wygląd już Ci się znudził, ale szkoda Ci go wyrzucać? To doskonale, ponieważ takim meblom bardzo łatwo nadać nowe życie. 

1. Na początku oczyszczanie – to proces najmniej przyjemny i zabierający też najwięcej czasu. Najszybciej meble oczyścisz za pomocą opalarki, dzięki czemu łatwiej będziesz mógł zeskrobać z biurka warstwy starej farby. Kiedy ten krok będziesz miał już za sobą, musisz przetrzeć biurko papierem ściernym – stopniowo wymieniając go na drobnoziarnisty. Po uczynieniu tych dwóch rzeczy, należy przetrzeć biurko wilgotną szmatką, aby nie pozostał na nim żaden pył.

2. Uzupełnianie ubytków – jeżeli mebel ma jakieś ubytki, należy uzupełnić je masą szpachlową do drewna, dopieraną pod kolor.

3. Ostatnim etapem jest malowanie – warto najpierw zaimpregnować drewno i nałożyć na biurko specjalny podkład do drewna. Wybierz farbę do biurka, która będzie pasowała do pomieszczenia – może to być kolor naturalnego drewna lub biel. 

4. Na końcu pozostaje jedynie „dopieszczenie” biurka czyli wymienienie gałek na bardziej designerskie. 

Szybka metamorfoza łazienki – nadaj płytkom nowy kolor

Jeżeli płytki w łazience mają kolor, który niekoniecznie przypadł Ci do gustu, warto zastanowić się nad jego zmianą. Pomalowanie płytek to szybki sposób na nadanie pomieszczeniu całkiem nowego wyglądu. Tak, jak w przypadku malowania mebli, pamiętaj, by usunąć z płytek kurz i tłuszcz – inaczej farba nie pokryje dobrze malowanej powierzchni, bo będzie miała mniejszą przyczepność. Farbę zawsze nanosi się w dwóch warstwach. Najlepiej robić to wałkiem o średniej długości runa.

Jeżeli kolor płytek Ci odpowiada, ale nie do końca jesteś zadowolony z wyglądu, warto postawić na naklejki – modny wzór z pewnością odnowi Twoją łazienkę.

Każda zmiana, choćby i ta najmniejsza, wymaga nakładu środków finansowych. Jeżeli marzy Ci się zmiana, a nasz artykuł „5 porad dla domowych konserwatorów” Cię zainspirował, swoje plany możesz spełnić właśnie z pożyczką od Mamonto. Nie czekaj, zmień swój dom już dziś! 

Warunki i zasady korzystania z serwisu
Serwis Mamonto.pl współpracuje z firmami pożyczkowymi funkcjonującymi na polskim Rynku w celu ułatwienia użytkownikom otrzymania finansowania w postaci pożyczki pozabankowej. Firmy te są podmiotami udzielającymi pozabankowych pożyczek ratalnych online zgodnie z przepisami obowiązującymi prawa. Firmy pożyczkowe są przez nas weryfikowane w celu zapewnienia 100% bezpieczeństwa klientów. Firmy pożyczkowe mają prawo przekazać dane pożyczkobiorcy do Biur Informacji Gospodarczej w celu weryfikacji zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Jest to zgodne z zapisem zawartym w art. 14, 16, 17 ustawy z dn. 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530).

Adepto sp. z o.o. ma status pośrednika kredytu konsumenckiego w rozumieniu art. 5 pkt 3 Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz. U. 2018 poz. 993, 1075) i jest wpisana do rejestru pośredników kredytowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego pod numerem RPK 027982.

Przedstawione w serwisie Mamonto.pl przykłady nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Ostateczna wysokość rat i całkowity koszt spłaty przedstawiony zostanie przez podmiot zawierający umowę z użytkownikiem serwisu w ramach tej umowy. Za ewentualne różnice pomiędzy przykładami przedstawionymi w serwisie a umową zawartą przez użytkownika Adepto sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności.

Adepto sp. z o.o. nie pobiera od użytkowników serwisu Mamonto.pl żadnych opłat.

Administratorem danych osobowych jest Adepto sp. z o. o., które świadczy usługi na rzecz Partnerów Adepto sp. z o. o. Adepto spółka z ograniczoną odpowiedzialnością przetwarza dane osobowe tylko i wyłącznie w celach technicznych, oraz w celu podjęcia działań mających skutkować zawarciem umowy między Użytkownikiem a Partnerem Adepto sp. z o.o., oraz w celach marketingowych w wypadku wyrażenia przez użytkowników zgód wymaganych przez przepisy powszechnie obwiązującego prawa.

Naszym Inspektorem Ochrony Danych jest Pani Katarzyna Sekuła, adres e-mail IOD@adepto.pl
Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych zostały zawarte w Polityce prywatności Adepto sp. z o. o.

Pożyczkodawcą jest firma Vivus Sp. z o.o. 

Inspektor Ochrony Danych w Vivus Finance sp. z o.o: 
iod@vivus.pl

Przykładowy koszt pożyczki

Koszty ofert przedstawionych w serwisie pozyskane zostały bezpośrednio od pożyczkodawców lub ich stron internetowych. W wypadku stwierdzenia, że informacje podane w serwisie są nieaktualne prosimy o kontakt za pośrednictwem adresu kontakt@adepto.pl.

Elementami kosztu pożyczki są m.in.:
- opłata przygotowawcza
- opłata administracyjna
- oprocentowanie
- prowizja
- koszty dodatkowe (opłaty windykacyjne, za monit)

Zgodnie z obowiązującymi na dzień 15.11.2019 r przepisami prawa oprocentowanie nie może być wyższe niż 4-krotność stopy lombardowej. Całkowite pozaodsetkowe koszty pożyczki nie mogą być wyższe niż 27,5% w skali 2 miesięcy 30%.

Vivus: 
Maksymalna wysokość pierwszej pożyczki przez internet lub telefon to 3000 zł. Jednorazowa opłata rejestracyjna, która jest niezwłocznie zwracana wnioskodawcy, wynosi 1 grosz (gdy Klient dokonuje opłaty rejestracyjnej na jeden z rachunków bankowych, w którym Spółka posiada swoje konto) lub 1 złoty gdy Klient korzysta z systemu Blue Cash. Reprezentatywny przykład dla pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 518,1% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1200 zł; całkowita kwota do zapłaty 1393,80 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 8%; całkowity koszt pożyczki 193,80 zł (prowizja 185,90 zł, odsetki 7,90 zł); umowa na 30 dni. Stan na 09.04.2020 r.


Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku. Pełną informację o wysokości RRSO i wszystkich dodatkowych opłatach otrzymasz od pożyczkodawcy, przed zawarciem umowy o pożyczkę. Zwróć na to uwagę! Adepto sp. z o.o. nie jest stroną umowy pożyczki (lub innej formy finansowania), która zawierana jest pomiędzy użytkownikiem serwisu a podmiotem udzielającym pożyczki (lub innej formy finansowania).

 

Weryfikowanie zdolności kredytowej potencjalnych pożyczkobiorców: Każdy z podmiotów, których oferta przedstawiona została w Serwisie weryfikuje prawdziwość danych zawartych we wnioskach o produkty finansowe w sposób określony przez te podmioty. Może to nastąpić między innymi kanałami sms lub email, weryfikację konta bankowego, wysłanie smsów i maili kontakt telefoniczny konsultanta lub w inny wskazany przez podmioty udzielające pożyczek sposób.

W wypadku wyrażenia stosownej zgody zdolność kredytowa potencjalne pożyczkobiorcy może również zostać zweryfikowana w Biurze Informacji Gospodarczej.

W wypadku zawarcia przez użytkownika umowy z instytucją finansowa i niewywiązania się z tej umowy, grożą między innymi następujące konsekwencje :
- Wpis na listę dłużników oraz wpis w Biurze Informacji Kredytowej,
- obciążenie kosztami monitów, upomnień i wezwań (informacje co do poszczególnych kosztów znajdują się na stronie pożyczkodawcy,
- postępowania komornicze lub sądowe,
- naliczanie odsetek karnych,
- przekazanie lub sprzedanie wierzytelności do firmy windykacyjnej,
- inne konsekwencje przewidziane w zawartej przez użytkownika umowie.